Wywiad dla mmszczecin.pl i informacja o książce w Kurierze Szczecińskim

Rozmowa z Małgorzatą Wadżet Gardasiewicz, astrolożką i autorką książek.

Małgorzata Wadżet Gardasiewicz właśnie wydała powieść „Kroniki jutra

Małgorzata Wadżet Gardasiewicz właśnie w…

Autor:

– Dotychczas pisała pani książki o astrologii. Teraz ukazała się powieść obyczajowa „Kroniki jutra”. Skąd pomysł na taką powieść?
– To nie jest pierwsza powieść obyczajowa, którą napisałam. Już kiedyś powstała inna książka. Ja od dziecka marzyłam o tym, żeby pisać książki, ale zazwyczaj to, co napisałam, chowałam do szuflady. Potem moja droga zawodowa potoczyła się w innym kierunku i od 20 lat zajmuję się astrologią. Jednak wróciłam do pisania.

– W tej książce występują realni bohaterowie. Ichpostacie tworzyła pani obserwując swoje otoczenie?
– Tak, to są kompilacje różnych osób, które znam czy spotkałam, ale jest w nich też dużo ze mnie.

– O czym opowiada książka?
– Akcja książki dzieje się w przyszłości, ale bardzo niedalekiej. W instytucie naukowym. Astrofizyk Nick Astel, zafascynowany tajnymi notatkami Nicoli Tesli, odkrywa kod pola magnetycznego. Nieoczekiwanie badania zaczynają podążać w innym niż początkowo zakładano kierunku. Powieść pozwala dostrzec znaczenie wydarzeń i sytuacji, pojawiających się wciąż na nowo w życiu tej samej osoby na przestrzeni siedmiu wcieleń. W trzymającą w napięciu fabułę wplecione zostały objaśnienia praw karmy oraz fenomenu poprzednich wcieleń. Naukowcy twierdzą, że po śmierci człowieka jego dusza, która jest niczym innym jak energią złożoną z ludzkim myśli, emocji, pozostaje w przestrzeni kosmicznej, gdzieś krąży. Stąd biorą się kolejne wcielenia człowieka. W książce pojawiają się także wątki dotyczące programu HAARP i związków mechaniki kwantowej z ezoteryką. Czyli przedstawia powiązania astrologii i nauki.

– Ma pani już pomysł na kolejną książkę?
– Chciałabym, żeby powstała trylogia. Trudno jednak powiedzieć kiedy ukaże się druga część, bo na pisanie trzeba mieć czas, a ja mam swoje obowiązki zawodowe, więc tego czasu jest mało. Mogę tylko zdradzić, że w drugiej części będzie więcej emocji i uczuć między bohaterami.

ROZMAWIAŁA MAŁGORZATA KLIMCZAK

Źródło: http://www.mmszczecin.pl/469345/2014/1/5/kroniki-jutra–nowa-powiesc-najbardziej-popularnej-szczecinskiej-astrolozki?category=news

 

Kroniki jutra – autorska książka Gardasiewicz

Dodano: 2014-03-21 14:36:34
Małgorzata Gardasiewicz jest profesjonalnym astrologiem z ponad 20-letnim stażem. Prowadzi warsztaty i wykłady, publikuje, także w „Kurierze Szczecińskim”. Jest współautorką książek: „Wszechświat w człowieku” i „Opowieści Druida”. Współpracowała także ze szczecińskimi filmowcami przy realizacji filmu dokumentalnego „Szczecin – miasto Oriona”.

Jest zainteresowana astrologią karmiczną i poprzednimi wcieleniami, fascynuje się postacią wybitnego wynalazcy Nicoli Tesli. Te pasje zaowocowały książką jej autorstwa pt. „Kroniki jutra”. To powieść o zdarzeniach, które dotyczą jednej osoby „na przestrzeni siedmiu wcieleń”. Jeden z jej bohaterów, astrofizyk Nick Astel, który podobnie jak autorka książki jest zafascynowany postacią Tesli, dociera do jego tajnych notatek, którymi interesują się także tajne służby. Odkrywa też „kod pola magnetycznego”. Akcja książki jest wartka, a jej finał zaskakujący.

„Niezwykły splot wydarzeń – wyobraźnia pędzi z szybkością światła i ogarnia siedem wcieleń na przestrzeni powieści. Magiczna” – tak pisze o książce Małgorzaty Gardasiewicz Wojciech Siudmak.

Książka szczecińskiej astrolog jest ilustrowana zdjęciami postaci z powieści, w które w różnych strojach i w różnej scenografii, a także w różnych epokach wciela się sama… Małgorzata Gardasiewicz.

Poza ludzkimi fascynacjami tajemniczymi zjawiskami autorka w wartką akcję wplotła także starożytne kultury (Egipt), związki między mechaniką kwantową a ezoteryką, a także astronomię, która jest od lat przedmiotem jej zainteresowań.

(mos)

Dodaj do zakładek permalink.

2 Responses to Wywiad dla mmszczecin.pl i informacja o książce w Kurierze Szczecińskim

  1. Anitaflop mówi:

    Ostanio dużo czytam blogów, stron a także bywam na forum dyskusyjnym gazety.pl.
    Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita 🙂

  2. michalOl mówi:

    Fajna strona, nawet ciekawy wpis, dodam se do ulubionych niech strace 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *