Login
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:43
Zachód słońca: 21:17

Dzień trwa:
16 Godzin 33 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:25

Magiczne zdolności kota

Małgorzata Gardasiewicz


Magiczne zdolności kota

 

Kot jest najbardziej z tajemniczych zwierząt. Jego rodowód sięga Starożytnego Egiptu, gdzie był czczony, jako święte zwierze i strzegł świątyń nie wpuszczając do nich niegodnych ludzi. Jego wyczucie astralnej powłoki i wiążących się z nią emocji pozwalało mu bezbłędnie odczytać emocje i czyjeś zamiary. Gdy trzeba było bronił świętego miejsca nie patrząc na nic i potrafił wtedy być naprawdę groźny.  

Zrozumienie kociej natury ułatwi nam poznanie reprezentujących go w astrologii archetypów. Kot, jako istota skomplikowana składa się z kompilacji energii dwóch planet - Księżyca i Urana.

Energia Księżyca związana jest z tym co w kocie mile i urocze, określa wielkiego pieszczocha i umiłowanie domu, niechęć do zmian i przyzwyczajenie do raz określonych zasad i relacji. Ma wpływ na magiczne zdolności kota takie jak oczyszczanie – poprzez samą tylko swoja obecność – energii w danym pomieszczeniu i usuwanie z niej negatywnych tendencji.

Uran natomiast pokazuje niezależność, ekscentryczność, brak posłuszeństwa, zdolność do odejmowania decyzji na podstawie własnego procesu myślowego czy słynne już chadzanie własnymi drogami. Planeta ta, mówi także o tym, ze w sytuacji zagrożenie lepiej jest zejść mu z drogi, gdyż może być nieobliczalny i narobić sporych szkód. Wzmaga niechęć do jakiegokolwiek podporządkowania się i brak przewidywalności. Opisuje także związek z energiami nie z tego świata.

Połączenie wpływów Księżyca i Urana daje mu zdolność swobodnego poruszania się po świecie astralnym, niedostępnym dla człowieka.  Czyni go zdolnym – podobnie jak w Starożytnym Egipcie do ochrony domu przed negatywnymi emocjami i w ten sposób przyczyniać się do spokoju i zachowania zdrowia jego mieszkańców. Jeśli pies broni posesji przed potencjalnymi złodziejami szczękając głośno, gdy pojawi się intruz tak kot stoi na straży astralnego świata nie dopuszczając na subtelniejszych poziomach energetycznych negatywnych wibracji i czyni to w milczeniu lub mrucząc wprawiając się w ten sposób w błogi nastrój czyniący z niego obronna tarczę uniemożliwiając wnikniecie złych energii.

 Baltazar