Login
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:35
Zachód słońca: 21:34

Dzień trwa:
16 Godzin 59 minut
Dziś jest dzień przesilenia zimowego

Uzdrawianie Czakr

Małgorzata Wadżet Gardasiewicz

CZAKRY

|1 Czakra|2 Czakra|3 Czakra|4 Czakra|5 Czakra|6 Czakra|7 Czakra|

Czakra to nazwa wywodząca się z sanskrytu. Człowiek posiada siedem głównych czakr które są usytuowane wzdłuż kręgosłupa. Są to Muladhara, Svadhisthana, Manipura, Anahata, Visuddha, Adżńa, Sahasrara.Czakry nieustannie wibrują. Możemy wyczuć ich ruchy, jedni są na nie bardziej wyczuleni, inni muszą jeszcze poćwiczyć nad ich rozwojem. Często występują blokady i zamknięcia w rotacji co nie jest dobre dla zdrowia i psychiki człowieka. Prawdowo funkcjonująca czakra wznosi na wyższy poziom rozwoju, przynosi satysfakcję w danym obszarze życia za który odpowiada, daje zdrowie i przynosi prawidłowe relacje ze światem zewnętrznym jak i własnym wnętrzem.

Energia, która płynie przez czakry to kundalini – siła życiowa. Porusza się ona po ciele przez kanały energetyczne biegnące wzdłuż kręgosłupa zwane nadi (sanskr. rzeka). Kanał główny nazywa się suszumna a dwa boczne ida i pingala.

Czakry są powiązane z gruczołami hormonalnymi i splotami nerwowymi. Każda z siedmiu czakr może działać na kolejnych siedmiu podpoziomach. Czyli możemy mówić o poziomie fizycznej fizyczności (Muladhary - Muladhary), najbardziej materialnym przejawie życia, i tak kolejno fizycznej emocjonalności, fizycznej mentalności itd.

Czakry można porównać do centrum odbiorczo - nadawczego; energia pobierana z otoczenia jest transportowana - po zmianie odpowiedniej częstotliwości - do ciała fizycznego i dalszych ciał subtelnych. Pozostała część przetworzonej energii zostaje wypromieniowana na zewnątrz.

System powiązania ciał subtelnych z czakrami jest wielopoziomowy. W pewnym uproszczeniu, żeby lepiej zrozumieć procesy zachodzące w ciele i jego otoczce, można przyjąć, że ciało fizyczne reprezentuje podstawową energię Marsa, ciało eteryczne zaś Wenus. Ciało eteryczne i fizyczne określają stan zdrowia, witalność i ogólną żywotność.

Czakry