Login
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:35
Zachód słońca: 21:34

Dzień trwa:
16 Godzin 59 minut
Dziś jest dzień przesilenia zimowego

Promocja książki Astrologia - dotknąć gwiazd
Serdecznie zapraszam na promocję ksiązki której jestem bohaterką, „Astrologia – dotknąć gwiazd” autorstwa Joanny Pawłowiczrecenzja zamieszczona w Kurierze Szczecińskim 5 grudnia 2013 roku

Gwiazdy Gardasiewicz
Dodano: 2013-12-05 11:23:20

To już czwarta książka z cyklu: Pasje życia, których autorką jest Joanna Pawłowicz. Wszystkie mają jednego bohatera, człowieka z tytułową pasją, który potrafi swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności przekazać innym ludziom i pomóc im poprawić jakość życia. Na uwagę zasługuje fakt, że postaci, z którymi na łamach książek rozmawia Pawłowicz są mieszkańcami Szczecina. Ale jednocześnie ich działalność i uznanie, jakim się cieszą, sięga dużo dalej.

Pierwsza pozycja cyklu poświęcona była Alicji Marii Jankowskiej, prowadzącej od ponad 30 lat praktykę terapeutyczną. Znana jest z tego, że korzysta w swojej pracy i pasji jednocześnie z wielu metod, które potrafią postawić na nogi ludzi po najtrudniejszych doświadczeniach. Bohaterem kolejnej był znany, nie tylko w kraju, ale także daleko poza jego granicami, Jurek Jagucki, doświadczony nauczyciel jogi według Iyengara, uznawany za jednego z najlepszych w Europie. Trzecia książka poświęcona była znakomitemu nauczycielowi polinezyjskiej sztuki uzdrawiania Ryszardowi Biskupskiemu.

Obecnie na rynku pojawiła się książka pt. „Astrologia. Dotknąć gwiazd”,  która jest wywiadem-rzeką z Małgorzatą Wadżet Gardasiewicz, znaną z książek, ale także z współpracy z „Kurierem Szczecińskim”, szczecinianką, zajmującą się „czytaniem z gwiazd”. Gardasiewicz znana jest z niezwykłej umiejętności spoglądania w przyszłość, z odkrywaniem kryjących się w nas możliwości i potencjału. Jest to bez wątpienia postać niezwykła, która jednocześnie w sposób bardzo zajmujący potrafi mówić o swojej pasji. Astrologia, która dla wielu z nas jest obecnie niepoważnym „stawianiem horoskopów”, to poważna nauka, wykładana dawniej na największych i najpoważniejszych uniwersytetach. Z różnych powodów zaczęła jednak podupadać i stawać się wręcz „wiedzą jarmarczną”. Zupełnie bezpodstawnie. W zaganianych czasach pełnych zgiełku i szumu informacyjnego warto sięgnąć po tę ciekawą i inspirującą lekturę.

Joanna Pawłowicz: „Astrologia. Dotknąć gwiazd”, Wydawnictwo Freja 2013, Szczecin.

Marek OSAJDA
Impreza odbyła się 26 października (sobota) o godzinie 17.00
w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie (Plac Żołnierza 2)
W programie:
• prezentacja książki „Astrologia – dotknąć gwiazd”
• wykład bohaterki książki Małgorzaty Wadżet Gardasiewicz o astrologii
• koncert na misach i gongach w wykonaniu Zofii Komołowskiej
• czytanie fragmentów książki przez aktorkę Teatru Współczesnego Krystynę Maksymowicz oraz wokalistę Lessa Paula
• spektakl typu lightshow „Światło gwiazd” w wykonaniu Teatru Ognia Piromancja
„Astrologia – dotknąć gwiazd” to czwarta pozycja wydawnictwa Freja z serii „Pasje życia”, prezentującej postaci znanych i cenionych szczecinian. Tym, co łączy wszystkie pozycje serii jest miasto Szczecin oraz wspólny temat – niezwykłe terapie oraz nietypowe dziedziny wiedzy.
Bohaterką książki jest Małgorzata Wadżet Gardasiewicz – profesjonalna astrolog z prawie 20-letnim stażem, zajmująca się także czakroterapią, astrologią rodową i podróżami do poprzednich wcieleń. Współautorka książek „Harmonia Wszechświata w człowieku” i „Opowieści Druida” oraz filmu „Szczecin – miasto Oriona”. Znana z prognoz astrologicznych, wywiadów i artykułów nie tylko w Szczecinie. Ujęta w „Who is who w Polsce” oraz członkini „Who is who of European Women”.
Książka w formie wywiadu-rzeki w przystępny i fascynujący sposób odsłania tajemnice astrologii, jakiej nie znamy. Wywiad przeprowadziła Joanna Pawłowicz – pisarka i dziennikarka, autorka książek „Życie przez kalkę”, „Lena”, „Taniec z wiatrem” oraz serii „Pasje życia”. Członkini Krajowego Klubu Reportażu.
Po prezentacji książki odbędzie się wykład jej bohaterki Małgorzaty Wadżet Gardasiewicz na temat astrologii, którego ilustracją będą obrazy znaków Zodiaku wykonane przez Johfra Bosschart’a.
Fragmenty książki przeczytają: Krystyna Maksymowicz – aktorka Teatru Współczesnego, członkini Zespołu Kultury Żywego Słowa przy Radzie Języka Polskiego, prowadząca warsztaty twórczego czytania w Zamku Książąt Pomorskich oraz Less Paul – wokalista, muzyk, kompozytor, grafik, autor tekstów, pasjonat spraw niewyjaśnionych.
Koncert na misy i gongi wykona Zofia Maksymowicz, która prowadzi sekcję terapii dźwiękiem w Pomorskim Towarzystwie Psychotronicznym. Dźwięki mis tybetańskich i gongów wpływają dobroczynnie na kondycję człowieka, wyciszają i relaksują.
Specjalnie na tę okazję Teatr Ognia Piromancja przygotował spektakl pt. „Światło gwiazd”, opowiadający o historii powstania kosmosu, gdzie tradycyjny ogień został zastąpiony przez światła LED i UV.

Organizatorem imprezy są wydawnictwo Freja oraz Szczeciński Inkubator Kultury.
Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin w ramach projektu „Ambasador Szczecina” oraz Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie.
Serdecznie Zapraszam
Małgorzata Wadżet Gardasiewicz