Login
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:42
Zachód słońca: 17:45

Dzień trwa:
11 Godzin 02 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:56

Co czeka szczecin w 2010


Co czeka Szczecin w 2010 roku?Fot. T. Szymula


Wywiad zamieszczony w Stetinum.pl przeprowadzony przez Karolinę Wójcik

Nowe inwestycje. Chaos i brak określonego kierunku dla stoczni i innych zakładów pracy. Duża szansa na ponowną prezydenturę Piotra Krzystka. Astrolog Małgorzata Gardasiewicz, specjalnie dla Czytelników Stetinum.pl, szukała w gwiazdach odpowiedzi na nasze pytania.


Jaki będzie 2010 rok dla Szczecina i jego mieszkańców?

Szczecin jest spod znaku Raka, więc w tym roku dobroczynny Jowisz wpłynie dodatnio na sytuację miasta. Pod jego wpływem możliwe są nowe inwestycje, pozyskanie sporych środków z programów inwestycyjnych. Żadna z planet nie daje takiego rozmachu. Jest to bardzo prorozwojowy układ. Mają szanse powieść się nowe, poważne przedsięwzięcia i plany rozbudowy miasta. Oczywiście mieszkańcy jak najbardziej skorzystają z nowych inwestycji, choćby w dziedzinie sportowo – kulturalnej czy poprawy stanu dróg oraz stworzenie lepszych warunków ekonomicznych i miejsc pracy.

Czy staniemy sie miastem bardziej widocznym na mapie Polski?

Musimy nabrać nieco więcej cierpliwości. Szczecin ma na to szanse, ale by stać się bardziej widocznym musi stworzyć odpowiedni klimat, czyli wykazać się określonym potencjałem rozwojowym i sprawną organizacją. Miastu przydałby się też jakiś dobry znak rozpoznawczy, magiczny, przyciągający uwagę.
Jakie będą najlepsze i najgorsze momenty dla naszego miasta?
Połączenie Jowisza i Urana w sercu miasta (od kwietnia do września) daje niesłychane możliwości rozwoju, które trzeba wykorzystać nie patrząc na bardzo silne i dające się we znaki działania opozycji w tym samym czasie.
W pierwszej połowie roku należy wystrzegać się kłótni i niepotrzebnych sporów pomiędzy opozycyjnymi ugrupowaniami. Większy sukces przyniosłoby połączenie sił i konsolidacja działania dla dobra miasta. Mars niestety będzie zaogniał spory zamiast godzić.

Co stanie się ze stocznią i jej pracownikami?

Dla stoczni, jak i innych zakładów pracy prognozy nie są zbyt korzystne. Nękać je będzie Neptun, a to zawsze niesie chaos i brak jednego, określonego kierunku. Trudno będzie o zaspokojenie finansowe i potrzeb socjalno-bytowych.

Czy obecny prezydent Szczecina ma szansę wygrać również kolejne wybory?

Jowisz sprzyja prezydentowi na wiosnę, a to planeta pomocna w umacnianiu pozycji. Na jesieni Saturn daje spore możliwości utrzymania władzy. Wszystko zatem jest w rękach prezydenta i polityki partii. Należy jednak pamiętać o niezwykle silnym dążeniu opozycji do władzy. Walka będzie więc zażarta i każda ze stron, jeśli chce wygrać, musi się do niej dobrze przygotować.

Wybiegając w przyszłość jeszcze dalej. Czy któryś z meczów Euro 2012 ma szansę być rozegrany w Szczecinie?
Nie można powiedzieć, że nie ma takiej możliwości, gdyż pozycja Urana może przynieść zaskakujące zmiany, ale droga do tego jest wyboista i daleka. Warto jednak, by miasto miało porządny stadion, choćby i mecz w ramach Euro się na nim nie odbył.

Uda nam się wywalczyć tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?

Mamy spore szanse, gdyż połączenie Urana z Jowiszem w sercu miasta zdarza się raz na kilkaset lat. Mamy więc niewątpliwą przyjemność zobaczyć, jak ten układ działa w praktyce. A jest on zapowiedzią sporych zaszczytów i wyniesienia. Jest to także związane z finansami unijnymi. Żeby oczywiście wykorzystać sprzyjające wibracje planet nie wystarczy czekać. Trzeba działać! Bo planety są co najwyżej zapowiedzią rzeczy możliwych lub nie, reszta należy do bezpośredniego działania na planie materialnym. Bez tego nawet najlepsze przepowiednie spełnić się nie mogą.

Czego mają spodziewać się w Nowym Roku szczecinianie spod różnych znaków zodiaku?

Rok ten przyniesie bardzo ciekawe wyzwania dla znaków wodnych, gdyż wspiera je dobroczynny Jowisz, który będzie przebywał przez większą część roku w znaku Ryb, dając szerokie pole do popisu dla Skorpionów, Raków i Ryb. Wagi staną przed trudnym zadaniem, gdyż stacjonujący w ich znaku Saturn wymusi zmianę kierunku życiowego i nadania mu nowego kształtu, nie zawsze takiego, jakiego byśmy oczekiwali. Panny mogą za to oczekiwać zmniejszenia obciążeń od losu. Znaki ognia (Baran, Lew, Strzelec) będą miały się bardzo dobrze. Uran wraz z Jowiszem niesie im dużo nieoczekiwanych zwrotów losu, które okażą się szczęśliwe.
Wszyscy musimy pamiętać, ze najważniejsze jest pozytywne nastawienie do życia, czego życzę każdemu szczecinianinowi w 2010 roku.

http://www.naszemiasto.stetinum.pl/pl/wiadomosci/komentarze/Co_czeka_Szczecin_w_2010_roku/