Login
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 8:02
Zachód słońca: 15:45

Dzień trwa:
7 Godzin 42 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 11:16

Harmonia Wszechświata w człowieku

Harmonia wszechświata w człowieku

Małgorzata Gardasiewicz i Edward Gardasiewicz

 

Jak chronić własne zdrowie? Jak nadać życiu poczucie sensu i mądrze kierować własnym losem?

Droga wewnętrznego rozwoju, opisana w sztuce życia według astrofilozofii pozwala zrozumieć siebie i odnaleźć własne miejsce w świecie. Stanowi inspirację do głębokich poszukiwań wewnętrznych.

Dzięki wiedzy przekazanej przez Autorów dowiesz się, w jaki sposób na drodze do samorozwoju i szczęścia wspomagają Cię siły kosmiczne, których pełnię znaczeń możesz odkryć poprzez analizę 12 archetypicznych znaków Zodiaku. Wiedza z zakresu astrologii medycznej w ujęciu zarówno klasycznym, jak i syntetyzującym uświadomi Ci zależności ciała i ducha. Praktyczne wskazówki co do sposobu odżywiania i stosowania diety pomogą Ci optymanlie wykorzystać swój naturalny potencjał. Dowiesz się również, jaką rolę odgrywają czakramy, jak je energetyzować, jak wspomagać organizm leczeniem światłem i kolorami oraz aromaterapią.

 

wywiad z magazynu 'Kurier' z dnia 3 października 2003

z rekomendacją BEATY TYSZKIEWICZ - GWIAZDY FILMOWEJ

Astrologiczny przepis na życie
Kosmiczna otulina


UKAZAŁA się książka szczecińskich astrologów Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów pt. "Harmonia wszechświata w człowieku" Dziś z jej autorami, którzy znani są Czytelnikom "Kuriera" ze sporządzania cotygodniowych horoskopów oraz corocznych przepowiedni dla miasta, kraju i świata, a także publikacji nt. przeznaczenia, roli gwiazd i kosmosu - rozmawiamy o genezie pomysłu, trudzie pisania i życiu zgodnym z astrofilozofią.
- Kiedy zrodziła się koncepcja napisania takiej książki?
- Pomysł pojawił się kilka lat temu, gdy osoby, z którymi się spotykaliśmy, chciały wprowadzić zmiany w swoim życiu, lecz nie wiedziały, jak to zrobić. Odpowiedź na to zagadnienie siłą rzeczy musiała być dłuższa, bo przecież kosmos wpływa na człowieka i z tego coś wynika. Chcieliśmy dać poradę, podpowiedzieć, jak żyć mądrzej. To jest wiedza dla osób do 108. roku życia. Tych bez przygotowania astrologicznego i tych. które trochę się tą dziedziną interesują.
- W jakim celu przychodzimy na ten świat?
- Na pewno nie po to. aby wzniecać wojny i kłócić się ze sobą. Żyjemy po to, by się uczyć być lepszymi. Każdy z nas powinien zmierzać ku pełnej harmonii ciała z duchem, z innymi ludźmi i z kosmosem. Ludzie napotykają jednak na tej drodze wielkie przeszkody: swój temperament, choroby, przyzwyczajenia, nałogi. Nie ma człowieka bez skazy. Trzeba umieć zdiagnozować siebie samego, z pasją dążyć ku szczęściu, nie krzywdząc nikogo.
- Co należy wiedzieć o zależnościach między makrokosmosem a mikrokosmosem?
- W każdym z nas tkwi hologram kosmosu. Jeśli spojrzymy na Ziemię i Kosmos z boku, ujrzymy pas zodiakalny. W sensie duchowym ma on znaczenie indywidualne, dla każdego inne, bo przez znaki zodiaku przechodzą planety, tworząc horoskop, kosmiczną otulinę inną dla każdej jednostki.
Zapis momentu urodzenia daje szczególny wgląd w rodzaj tych oddziaływań i ich siłę oraz określa potencjał energetyczny. W sensie uniwersalnym jest to przekaz dla wszystkich. Każda z 12 energii zodiakalnych jest bowiem inna, potrzebna, działa w sposób bardziej lub mniej uświadamiany.
- W środę, 8 października, o godz. 17.30 proponujecie zainteresowanym astrologią i waszą książką wykład w sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie...
- Zapraszamy serdecznie. Będziemy mówić w ramach cyklu "Od magii do psychotroniki" o człowieku i kosmosie, pokażemy slajdy. Będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób na drodze do samorozwoju i szczęścia wspomagają nas niewidzialne siły kosmiczne, których pełnię znaczeń można odkryć analizując archetypowe znaki zodiaku.
- Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiała Danuta WYSOCKA


Powiedzieli:

Beata Tyszkiewicz, gwiazda polskiego filmu:

- Miałam osobistą przyjemność poznania pp. Gardasiewiczów w tym roku w lecie, w Dartówku, gdzie dostałam w prezencie, z dedykacją, ich interesującą książkę. Przeczytałam ją z dużą przyjemnością. W sposób przystępny opisuje ona związki między ciałem i duchem człowieka a wszechświatem, odsłania hermetyczną wiedzę astrologa podaną przystępnie. Bardzo wciąga. Polecam tę lekturę ludziom, którzy chcą lepiej poznać siebie i innych.

Piotr Stec, właściciel szczecińskiej księgami ezoterycznej "Pod Gwiazdami":

- To pożyteczna książka - poradnik. Pozwala zatrzymać się i zastanowić nad życiem, rolą przypadku i konieczności. Ukazuje nieuświadomione aspekty świata duchowego i fizycznego. Zawiera cenne informacje i jest do wielokrotnego czytania. Gdy doszedłem do ostatniego zdania, poczułem, jakbym przebywał cały czas w domu wewnątrz i raptem wyszedłem na zewnątrz - wszystko obejrzałem i zrozumiałem lepiej. 


Fragment książki:

Myśl do spraw tajemnych i ponadczasowych, wyraża podświadomość zbiorową.
Te dwa oddziaływania czynią z emanacji Skorpiona istny rezerwuar siły życiowej. Pluton utożsamiany jest z wężem kundalini, energią drzemiącą u podstawy kręgosłupa, która, gdy zostanie pobudzona, mknie wzdłuż niego aż do czubka głowy, witalizując organizm i łącząc duszę z wyższym wymiarem. W ciele odpowiada za dolny odcinek jelita grubego, prostatę, macicę, pęcherzyki nasienne, cewkę moczową, nos, wargę górną, system gruczołów dokrewnych i punkt pomiędzy oczyma, czyli Trzecie Oko. Związany jest z wytwarzaniem jajeczka i produkcją nasienia oraz samym procesem zapłodnienia. Stymuluje układ immunologiczny i płciowy, decyduje o wrażliwości stref erogennych. Odpowiedzialny za ukierunkowanie, wydatkowanie energii w zależności od potrzeb.
Najczęściej spotykane schorzenia występujące pod wpływem tej emanacji to: epilepsja, paranoja, nerwica seksualna, choroby weneryczne, impotencja, tzw. dolegliwości kobiece, choroby układu wydalania, wrzody, przetoki, polipy i najgroźniejsze obecnie nowotwory i AIDS. Z tą emanacją łączą się przeszczepy, mutacje genetyczne, interwencje chirurgiczne.  Nowotwory mają związek z kilkoma czynnikami, duże znaczenie ma stres, nieumiejętność odprężenia i wyrażania potrzeb, tłumienie silnych emocji.
Pluton, jako władca tego znaku, każe postawić nacisk na prawidłowe wyrażanie własnej ekspresji. Nie chodzi bynajmniej o legendarne wyrażanie złości, ale zmianę (co jest również przynależne tej fazie) punktu widzenia i w następstwie wybudowanie nowej postawy, unikającej nadmiernych emocji.
Przy dobrym ustawieniu Pluton daje szybki powrót do zdrowia, regeneruje tkankę i oczyszcza organizm z toksyn. Wraz z planetami przyporządkowanymi tym organom kieruje procesem wydalania we wszystkich układach, np. w płucach, na skórze, w drogach moczowych i wątrobie z jelitami. Odpowiedzialny za przemianę materii, złożoność procesów sprawia, że na jednym odcinku ciała może występować kilka przyporządkowań planetarnych.
Planeta Pluton, której znaczenie jest ogromne w każdym horoskopie, łączy nasz System Słoneczny z pozostałą częścią Kosmosu, a zatem pośredniczy w wymianie energii pochodzących z innego środowiska. Przedstawia przeznaczenie człowieka, na które nie mamy zbytniego wpływu. Czasami wola jednostki jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku osób, których los wykreowany jest przez karmę i doświadczenia płynące z wcześniejszych wcieleń. Mimo to nawet wtedy determinacja nie dotyczy subiektywnego poczucia wolności, zawsze może się wydawać zupełnie coś innego. Nie można nigdy być pewnym, że otworzyło się drzwi przeznaczenia na oścież. Pluton zawiera bowiem wielowymiarowe postrzegania rzeczywistości, jest wiele dróg i nie istnieje jednoliniowa przyszłość. W zależności od wstąpienia na określoną ścieżkę, steruje dyskretnie i niezauważalnie drogą życia, prowadząc do upatrzonego celu.


Dieta i specjalne zalecenia

W diecie powinno się znajdować dużo warzyw i owoców, ryb, niewielkie ilości mięsa, trochę nabiału.
Skorpion musi uważać, aby przyjemności stołu nie stały się jego pasją. Przemiana materii jest z reguły szybka, ale trzeba bardzo uważać na wszelki nadmiar. Ostrożnie z mocnymi trunkami. W przypadku Skorpiona konieczne jest posiadanie hobby, gdyż trzeba czymś zająć podwyższony potencjał energetyczny. Wskazane są samotne wędrówki po dzikich, odludnych miejscach, wyprawy w nieznane, zwiedzanie lochów, starych zabytków, ruin zamków, jaskiń. Chwile samotności znakomicie regenerują potencjał i przywracają siłę.
Reprezentuje środki przeczyszczające, oczyszczające i przyspieszające przemianę materii, drastyczne zmiany sposobu odżywiania. Jedzenie może wpływać na proces przemiany materii lub je opóźniać. Ciepłe jedzenie, według chińskiej kuchni, zawsze wpływa na przyspieszenie tego procesu, np. mięso, ryby, ser biały, warzywa, kawa i herbata.